Jakie oświetlenie w łazience wybrać?

Urządzając lub remontując łazienkę, stajemy zawsze przed koniecznością wyboru odpowiedniego oświetlenia. Dobrze dobrane lampy łazienkowe zapewnią nam nie tylko komfort i wygodę, zwiększając funkcjonalność naszej łazienki, ale też mogą poprawić jej ogólny wygląd, zapewniając miły, przytulny nastrój.
Jakie lampy do łazienki wybrać? Warto zdecydować się zarówno na oświetlenie wiszące, jak i ścienne. Lampa sufitowa zapewni odpowiedni poziom doświetlenia pomieszczenia, co istotne jest szczególnie w przypadku łazienek pozbawionych okien – a takich jest większość. Kinkiety łazienkowe zapewnią zaś dogodne, punktowe oświetlenie przy precyzyjnych czynnościach, takich jak golenie czy wykonywanie makijażu. Powinno się je umieścić po bokach lustra, bądź też – jeśli decydujemy się na tylko jeden kinkiet – nad nim.
Na jaki model lampy się zdecydować? Tu już wszystko zależy od stylu, w jakim urządziliśmy naszą łazienkę, naszych indywidualnych upodobań i gustów. Lampy łazienkowe występują w sklepach w bardzo dużym wyborze – z pewnością każdy z nas, niezależnie od gustu, znajdzie coś dla siebie.
Istotne jest, aby zdecydować się na lampy przeznaczone do użytkowania właśnie w łazience. Lampy łazienkowe – w przeciwieństwie do lamp przeznaczonych do innych rodzajów pomieszczeń – są odpowiednio zabezpieczone przed ewentualnym dostaniem się do nich wilgoci. Zwiększa to zarówno żywotność lampy, która nie zepsuje się za szybko, jak i poziom naszego bezpieczeństwa – kontakt urządzeń elektrycznych z wilgocią skutkować może zwarciem, a także grozi porażeniem prądem. Warto więc przed zakupem upewnić się, że wybrana lampa przeznaczona jest do użytkowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *